Tarihçe

 

     12.03.1999 tarih ve 99/12628 sayılı kanun ile kurulmuş olan Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2003-2004 eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Fakültemiz, 2004-2005 eğitim-öğretim yılından itibaren Evliya Çelebi Yerleşkesi'nde bulunan hizmet binasında eğitim-öğretime devam etmektedir. 

     Eğitim Fakültesi'nde Ağustos 2016 tarihi itibari ile 2 Profesör, 15 Doçent, 33 Yardımcı Doçent, 7 Araştırma Görevlisi Doktor, 24 Araştırma Görevlisi, 1 Öğretim Görevlisi ve 3 Okutman görev yapmakta olup, 2 Araştırma Görevlisi de 35. maddeye göre çeşitli üniversitelerde görevlidir. 

Dekanlarımız

Prof. Dr. Şükrü ŞENTÜRK - Dekan V. (04.08.2016- ................)

Prof. Dr. Remzi GÖREN - Dekan V. (22.07.2016 - 03.08.2016)

Prof. Dr. Atalay KÜÇÜKBURSA - Dekan V. (17.04.2015 - 21.07.2016)

Prof. Dr. Osman GENÇ - Dekan (15.11.2011 - 16.04.2015)

Prof. Dr. Emin KARİP - Dekan (28.06.2011 - 14.11.2011)

Prof. Dr. Ahmet KARAASLAN - Dekan V. (30.03.2011 - 27.06.2011)

Prof. Dr. Ali TORUN - Dekan V. (21.04.2009 - 29.03.2011)

Prof. Dr. Ahmet AYDIN - Dekan (2004 - 2009)

Yrd. Doç. Dr. Aytunga OĞUZ - Dekan V. (24.06.2002 - 03.12.2002)

Yrd. Doç. Dr. Nurdan KESER - Dekan V. (2001 - 2002)

Prof. Dr. M. Tevfik BAYER - Dekan V. (2000 - 2001)

Prof. Dr. Yunus ERDOĞAN - Dekan V. (1999 - 2000) 

 

Emekli Öğretim Üyelerimiz

Yrd. Doç. Dr. Nurdan KESER - İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Anabilim Dalı (25.01.2000 - 16.09.2015)

 

Son Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, Pazartesi