18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

Çanakkale Zaferi’nin 103 yıl dönümü vesilesiyle Sosyal Bilgiler Eğitimi Ana Bilim Dalı öğrencileri tarafından hazırlanan programda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimiz anıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail ÇİFTCİOĞLU, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Çanakkale Savaşı’nın seyrini kısaca anlattıktan sonra Çanakkale Zaferi’nin önemine vurgu yaparak Çanakkale ruhunun yalnızca bu dönemde verilen mücadeleyle sınırlı kalmadığını, Büyük Türk Milletinin Kurtuluş Savaşında ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da vatanına ve devletine sahip çıktığını ve bundan sonra da her zaman sahip çıkmaya devam edeceğini ifade etti. Yapılan konuşmanın ardından Çanakkale Zaferi’ni anlatan kısa bir belgesel izlendi. Program koordinatörlüğünü Dr. Hafize ER TÜRKÜRESİN ve Arş. Gör. Mustafa BAKIR’ın sunuculuğunu ise İsmail Can AYTEMUR ve Elif ŞANVER’in yaptığı programda; Şeyma EKEN, Büşra ERBÜYÜR, Burak YALÇIN, Alihan YAVUZ, Öznur BİLGİÇ, Dilek KOÇ ve Ertuğrul ERDEN isimli öğrenciler hazırlamış oldukları şiir, hikâye ve türküleri seslendirdi.  Dumlupınar koleji öğrencileri tarafından sunulan ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Burhanettin Şen ve Türkçe Öğretmeni Osman Nuri CEYLAN  tarafından yönetilen “Bir Hilal Uğruna” isimli oratoryo ile programa devam edildi. 

Program Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ulaş ATASOY şefliğinde “Eğitim Fakültesi Türk Halk Müziği Korosu”nun Çanakkale zaferini anlatan türküleri seslendirmesiyle sona erdi.

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihleri 18 - 28 Mart 2018, Pazar    |    Saat :13:56
Etkinlik Yeri Eğitim Fakültesi Kırmızı Salon
Etkinlik Türü Konferans
Etkinlik Sahibi T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
21 Mart 2018, Çarşamba / 533 defa okundu.