Güvende Misiniz? Güvensiz Misiniz?

Güvende Misiniz? Güvensiz Misiniz?

GÜVENDE MİSİNİZ? GÜVENSİZ MİSİNİZ?

Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı öğrencilerinin de yer aldığı Dil ve Kültür Topluluğu’nun hazırladığı tiyatro gösterisi ‘Güvende misiniz? Güvensiz misiniz?’ isimli tiyatro gösterisi geçtiğimiz günlerde Dumlupınar Koleji’nde sahnelendi. Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL’ın yönettiği tiyatro oyunun oyunculuğunu ise Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı öğrencileri yaptı. Komedi türünde 4 skeçten oluşan ve kamu spotu niteliğinde olan oyunda telefon dolandırıcılığına dikkat çekildi. Aslında Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü için Polis Haftası’na özel olarak hazırlanan oyun 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel üniversitemizde de seyirciye sunuldu. Tiyatro konusundaki başarılarıyla dikkat çeken Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı’nın hazırlamış olduğu oyun büyük beğeni topladı.

Kalabalık bir seyirci kitlesinin izlediği oyuna Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Banu ÖZDEMİR, Resim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Pelin AVŞAR KARABAŞ, Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL, Doç. Dr. Kürşad YILMAZ, Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Recep Serkan ARIK, Yrd. Doç. Dr. Özge AYDIN ŞENGÜL, Dr. Kürşad YANGİL, Arş. Gör. Kevser Er, Arş. Gör. Ayşe ÖZDEMİR ve çok sayıda öğrenci katıldı.

‘Güvende misiniz? Güvensiz misiniz?’ adlı oyun 3 Nisan Pazartesi günü saat 20.00’de Kültür Sarayı’nda Polis Haftası sebebiyle İl Emniyet Müdürlüğü için tekrar seyirciyle buluşacak.

Ezgi Esra DENİZ

Son Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, Salı